O nas

Krakowski Klub Go ma długą historię. Od niepamiętnych czasów gracze spotykali się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej manggha. Przez długi czas żyliśmy w symbiozie z tą uroczą kawiarnią z widokiem na Wawel, stanowiąc swojego rodzaju atrakcję dla jej klientów. W końcu Go jest ściśle związane z kulturą Japonii.

Jesienią 2006 roku klub przeniósł się na ulicę Krowoderską 8, do siedziby YMCA Kraków. Tam spędziliśmy zimę, by na wiosnę ponownie zmienić lokalizację na bardziej dogodną – Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH. Tam również zbyt długo klub nie zagrzał miejsca. Ciągle poszukując dogodnej lokalizacji trafiliśmy na Stowarzyszenie u Siemachy i zaczęliśmy grywać w jednej z jego krakowskich siedzib – Młodzieżowym Klubie Umiejętności PROGRESS. Jesienią 2007 roku ta siedziba Siemachy dopiero powstawała. Sekcją Go była jedną z pierwszych jaka tam zaistniały. Z nami dołączyli ludzie tworzący sekcje graffiti, breakdance'a, karate, muay tai, miłośników gier bitewnych, muzyki.

Co nas zatrzymało u Siemachy? Przede wszystkim własna salka z miejscem na sprzęt, gdzie można grać do woli. Stoły do piłkarzyków, bilarda i ping ponga dla osób, które mają chęć na odmianę. Zawsze dostępny kącik kuchenny, gdzie można poczęstować się kawą i herbatą. A wszystko w ogólnej atmosferze życzliwości i uśmiechu. Wreszcie znaleźliśmy miejsce, które okazało się strzałem w dziesiątkę.

Jesień 2009 przyniosła zmiany. Krakowski Klub Go powrócił do organizowania co tygodniowych, sobotnich spotkań w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej manggha.

Teraz dodatkowo spotykamy sie również w Artefact Cafe. Serdecznie zapraszamy!

Spotkania

Spotkania w soboty od godziny 15, w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej manggha.

Serdecznie zapraszamy na najbliższy turniej w dniach 21 - 22 stycznia 2017!